Zima, zima bela ...

V ta forum gredo teme, ki jih ni mogoče razporediti nikamor drugam.

Moderator: MikePapa

Zima, zima bela ...

OdgovorNapisal/-a MihaKos » Ne Feb 08, 2015 9:29 pm

Pretekli petek in soboto sem na radiu med prometnimi obvestili kar naprej poslušal opozorilo, da je na cesti Postojna - Pivka zaradi nanosov snega / zametov zelo oviran in celo onemogočen promet ob postojnskem letališču. Pa sem takoj vedel, kdo je kriv za te težave. Vi morda ne veste?! Marjanč vendar! Ta namreč nekajkrat letno (občasno mu pri tem pomaga Metalac) besno striže lepo živo mejo ob dovozni cesti na letališče. Ta očitno po njegovih merilih ne sme presegati višine približno 82,26 cm. Če bi nekaj let lepo pustil, da ta živa meja zraste do višine okoli 2,5 do 3 m, bi gotovo zadržala ves sneg, ki sicer zdaj ob burji zasipa glavno cesto. No, ja - ob tej višini žive meje bi sicer morali še enkrat premakniti prag steze 02 še za kakšnih 200 m - pa kaj: se bomo pač navadili pristajati tako kot v preteklih dneh shadow-si US Army - z mrežo za zaustavljanje.
Marjanč se bo morda izognil moji prijavi krivca za tegobe na cesti Direkciji RS za ceste - pomislil sem namreč, da so dobri, prebrisani stari cestarji še pred nekaj leti ne le ob našem letališču, temveč na vseh burji izpostavljenih odsekih primorske avtoceste še pred zimo ob cesti postavili lesene ovire, ki so učinkovito preprečile nastajanje zametov. Eh, pa smo spet pri tistem: vse "iz prejšnjih časov" je za sedanje pametnjakoviče neprimerno! "Mi, ki smo zdaj na oblasti, bomo očarali svet in njegovo bližnjo okolico!"
In se zato vračam k pozdravu (ki ga nekateri poznate):
S.F. - S.N.!
MihaKos
Imetnik zlatega C s tremi diamanti

Kraj: Ljubljana

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Fatal: Not able to open ./cache/data_global.php