Letalni dnevi

Teme povezane z jadralnim letenjem v klubu.

Moderatorji: MikePapa, Rolf, Pijo

Letalni dnevi

OdgovorNapisal/-a GOSAK » To Apr 29, 2008 7:18 am

Pozdravljeni.
Počasi začenjam pogrešati temo "v soboto letalni dan. Vodja letenja ...... Zbor ob 9h".
Na forumu se piše vse živo, pa dejmo še to. Zgodilo se je že nekaj akcij, pa o teh stvareh ni napisanega dosti. Lahko pa se še vedno poslužujemo dobrega starega teženja po telefonu :roll:

LP Miran
Zadnjič spremenil GOSAK, dne Če Maj 08, 2008 5:58 am, skupaj popravljeno 1 krat.
GOSAK

Kraj: LOGATEC

OdgovorNapisal/-a MikePapa » To Apr 29, 2008 11:32 am

To bi bilo zelo uporabno in se strinjam z Miranom, vendar pa se bojim, da glavni akterji premalo uporabljajo internet, da bi do to delovalo tako kot si midva zamišljava.
Lahko pa poizkusimo. Ko bom naslednjič kaj izvedel, bom napisal v to temo, prav tako pa naprošam ostale člane aerokluba ali bralce foruma, da sporočijo če se bodo zmenili za naslednje letenje. Tako bomo mogoče dosegli, da ob lepem vremenu ne bodo zvonili telefoni, ampak bodo mleli računalniki.

Prav tako bi ideja koristila za večjo branost in popularizacijo foruma.
MikePapa
Imetnik zlatega C s tremi diamanti

Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a MihaKos » To Apr 29, 2008 12:36 pm

Hja, kot pravi MihaP, bo res najbolje, če bomo uporabljali obe obliki obveščanja o letenju - telefon in internet ali e-pošto.
Sicer pa tudi jaz pogrešam kakšno javljanje o dosežkih - saj menda tega ne bomo razumeli kot samohvalisanje! Poglejte samo na OLC nedeljske lete Marjana, Boštjana - da o Piu niti ne govorim!
MihaK
MihaKos

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MikePapa » To Apr 29, 2008 1:24 pm

Jančič je dosegel klubski rekord, vsa čast, kakšenega kratkega opisa leta bi bil tudi jaz zelo vesel. Ali pa vsaj od Boštjana. :?: :?: :?:
Pijo čestitke tudi tebi, saj si bil drugi najboljši VUK-T dneva. Bravo! :wink:
MikePapa

OdgovorNapisal/-a Pijo » To Apr 29, 2008 6:13 pm

Lepo, da ste se lotili te teme ker mi že malce zmankuje idej kako obveščati in kako privabiti ljudi....PILOTE na aerodrom. Lepo je kadar nas je veliko vendar zavedati se je potrebno, da kdor prvi pride prvi melje.....se pravi, da bomo lahko samo na tak način leteče pilote stimulirali pri jutranjem vstajanju.
"tudi če sem prvi na aerodromu bom z veseljem odstopil jadrilico nekomu, ki ima željo po letenju in malo manj čas kot jaz"

Če bomo vsi razmišljali na tak način bo vse v redu in tudi kakšen nov avionček bomo še dobili....sam pridni in delavni moramo biti!

Moj prvi prelet je bil zame fantastičen in ga še vedno živo podoživljam....hvala za čestitke in novim zmagam naproti!
Čestitke tudi Jnančiču in Rudolfu.....carji!
Fly.....
Pijo
Imetnik zlatega C

OdgovorNapisal/-a MikePapa » To Apr 29, 2008 7:02 pm

Pijo, ne boš opisal kaj si razmišljal med letom, kaj zanimivega si videl ali se ti je zgodilo, kako se je obnašalo vreme... Tudi sam se spravljam k temu da bi kaj napisal, o kakšnem "podvigu" pa ne zato da bi si dvigoval ego (pravkar pijem jogurt s tem imenom) ampak zato ker bo čez nekaj let prav zanimivo prebrat kaj smo počeli. (Samo časa mi zmankuje)

:idea:
Lahko bi spravil kaj na papir, saj ni treba da je roman, mogoče bomo tudi tako pripomogli da se na naš travnik pojavi še kakšna mlada duša.
MikePapa

OdgovorNapisal/-a Rolf » Sr Apr 30, 2008 8:06 am

MihaKos napisal/-a:...če bomo uporabljali obe obliki obveščanja o letenju - telefon in internet ali e-pošto. ...

Po mojem bo potrebno za koordiniranje in zbiranje pilotov še vedno uporabljati stare preizkušene metode s telefonom, ker drugače bomo bolj na tleh. Ko pa Jaka ali kdo drug zbere dva do tri pilote se lahko obvestilo doda na internet. Bojim se samo, da je tako obvestilo gor malenkost prepozno. Še posebej ker so take metode v igri bolj med tednom.
Kar pa se vikendov tiče so pa itak vsi leteči - če je vreme ;) . To pa itak zjutraj (od 08.16 do 08.19 ure - local time) preverimo pod vrbo.

PS: kar pa se memoarjev tiče, jih bomo pisali pozimi, zdej dejmo letet. Za moj let lahko samo rečem, da v takem vremenu kot je bil to nedeljo, to ni bil tak dosežek. Zame je bil bolj pomemben zaradi premikanja osebne meje :)

LP, Rolf.
Rolf
Imetnik srebrnega C

OdgovorNapisal/-a MikePapa » Sr Apr 30, 2008 9:46 pm

Vreme gor al pa dol, bil pa si v Malnitzu :!: :lol: Jaz še nisem bil :!:
MikePapa

OdgovorNapisal/-a MikePapa » Sr Maj 07, 2008 9:16 pm

Pijo je "laširal" 100-ko! Bravo, sedaj bo treba pa zgodaj vstajat! :lol: :lol:
MikePapa

OdgovorNapisal/-a Pijo » Pe Maj 09, 2008 8:55 pm

Ja zna bit da bo potrebno tudi kdaj prespat... :twisted:
Fly.....
Pijo
Imetnik zlatega C

OdgovorNapisal/-a MikePapa » Pe Maj 09, 2008 9:32 pm

Ima kdo vsaj slike kako ste brcali za stotko? Jaz bi jih kar na internet obesil. :lol:
MikePapa

OdgovorNapisal/-a Pijo » So Maj 10, 2008 6:08 am

hmmmmmmmmmm!
Fly.....
Pijo
Imetnik zlatega C

OdgovorNapisal/-a matijakm » To Maj 20, 2008 9:08 pm

Zivijo!
Nizozemci so odprto državno prvenstvo organizirali v Nemčiji, blizu Berlina.
Na tekmi, ki je odprtega tipa, nastopata tudi dva Primorca - Aleš Maraž in Matjaž Novak. Po velikh zapletih in težavah, sta le začela "normano" leteti.
Zanimiva je bila današnja disciplina v odprtem razredu - naredili so krog okoli Berlina, obseg kroga pa je bil nekaj čez 500 km...
Tekmujejo še do 22. maja, tu je link na rezultate in polete: http://www.soaringspot.com/nk_2008/?lang=si

Kakšno vreme ste organizirali za konec tedna !?

Matija KA
matijakm
Imetnik srebrnega C

OdgovorNapisal/-a GOSAK » Če Maj 29, 2008 7:35 am

Temo sem odprl z namenom, da bi se dogovarjalo ali oglaševalo letejne na našem letališču, pa ne, da pišete čisto druge stvari v tej temi, tudi na letališče ni nobenga junca. . Včeraj je bil Jack sam tam. Mar vsi vse tempirate samo na vikende? Mal Merkatorja, kakšen dežek, pa mami na morje pelat, pa je ura jesen. Takle mamo, pa lepe jadralce v hangarju.
GOSAK

Kraj: LOGATEC

OdgovorNapisal/-a MikePapa » Pe Maj 30, 2008 7:36 pm

GOSAK! Krivda da se pod temo piše vse živo, je moja, ker bi moral za sporočila, ki ne spadajo pod temo sproti odpirati nove teme. Prav tako sem si jo razlagal malo drugače kot ti. Za napako se opravičujem in bi jo popravil, vendar mislim, da je tema taka kot je trenutno neka zaključena celota. V nadalnje pa se obvezujem, da bom vsa sporočila, ki ne spadajo pod to temo prestavil v druge.
MikePapa

Naslednja

Vrni se na Jadralno letenje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Fatal: Not able to open ./cache/data_global.php