Zimsko jadranje

Teme povezane z jadralnim letenjem v klubu.

Moderatorji: MikePapa, Rolf, Pijo

Zimsko jadranje

OdgovorNapisal/-a MihaKos » So Dec 07, 2013 10:45 pm

Ne le tam daleč, na jugu Afrike (Zambija) in Amerike (Argentina), je jadranje v tem času možno tudi v naših krajih. To dokazujejo mojstri jadralnega padalstva in zmajarji, ki jih od nekdaj spoštujem. Danes sem jih občudoval na startnem mestu na Kovku nad Ajdovščino - kjer sem se povsem nenačrtovano srečal z Mico in Matijo Žnidaršičem (pa smo opravljali tudi vtise z včerajšnjega večernega prijetnega klubskega srečanja v Avio pubu v Postojni).
Opazoval sem torej start in jadranje kakšnih dvajset jadralnih padalcev in pet zmajarjev, ki so večinoma znali mojstrsko uporabiti šibek zahodnik (2-3m sek) in termični vzgornik - in so se uspeli dvigniti do 500 - 600 m nad rob Gore. Žal mi k

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
MihaKos
Imetnik zlatega C s tremi diamanti

Kraj: Ljubljana

Re: Zimsko jadranje

OdgovorNapisal/-a MikePapa » Ne Dec 08, 2013 8:38 pm

Miha, česa ti je žal? Bi rad prilepil kako sliko? Pošlji jo meni.
MikePapa

Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a MihaKos » Sr Feb 04, 2015 8:18 am

Kdo pravi, da ni možno tudi v snegu in mrazu leteti z blanikom?! . Poglejte, kako so zagnani ti-le Rusi:
https://www.facebook.com/evgeny.zlobin. ... 6722498018
Za mene je najbolj zanimiva podrobnost na prvi sliki: blanik ne stoji na kolesu, temveč na smučki!
In še google prevod prvega besedila:
Odstranjevanje ledu s kril Blanika. Na ulici -4. 15 minut na krilu za dokončanje čiščenje! Glede časa, da namestite topovi in njegovo uvedbo. Letališče Vihrevo, Aeroklub "Peresvet-Aero"
MihaKos

OdgovorNapisal/-a MikePapa » Ne Feb 15, 2015 1:08 pm

Hej Miha, to pa že niso rusi... Rusi led odstranijo bolj preprosto. S temle:
http://lh4.ggpht.com/_hVOW2U7K4-M/SndaEpru9LI/AAAAAAABECQ/GfazUh4ou98/s640/133.jpg
Več info na:
http://www.darkroastedblend.com/2009/08/jet-engines-on-trucks-for-fun-and.html
Glede na Zlina v ozadju ter njegove registracije SP-AEZ bi rekel da je to na Poljskem. :wink: :lol:
MikePapa

OdgovorNapisal/-a MihaKos » Ne Mar 01, 2015 8:54 pm

Poglejte, kaj zna Matija Žnidaršič in zmore njegov duo discus:
http://www.onlinecontest.org/olc-2.0/gl ... 5&c=SI&sc=
Danes, v nedeljo 1. marca, se je sicer uradno začela pomlad, vendar so bile vremenske razmere (po mojih merilih) popolnoma neprimerne za jadranje, kaj šele za kakšen prelet. Pa me je - kot bolj ali manj nekoristen balast na prednjem sedežu - kljub takim razmeram Matija odpeljal iznad Počka do Banjške planote in nazaj preko Pivke - in LX 8000 je zabeležil 133,8 km. In kaj vse sva (jaz več kot Matija) na tem letu doživela! V prvi vrsti seveda izjemno močan jugozahodnik, ki je od Postojne do Nanosa dosegel 64 km/h, na goriškem koncu pa splahnel na okoli 12 km/h. Ta veter kot pobočnik v kombinaciji s šibko termiko je omogočal "preživetje" številnim jadralnim padalcem in zmajarjem med Čavnom in Lijakom, Matija pa je med / nad / pod njimi šibal tesno (uf!) ob pobočju. No, morda v še vedno evforičnem stanju nekoliko pretiravam - pa vendar zaključujem z najbolj primerno besedo, ki sem jo med tem letom neštetokrat glasno ponovil: MOJSTER!
Miha Kos
MihaKos

OdgovorNapisal/-a andrejbratoz » Po Mar 02, 2015 12:55 pm

Lahko MATIJI ko ima poleg na prednjem zicu izkušenega vojaškega pilota - v "mirovini" z bogatimi izkušnjami???
Bravo čestitke za prelet v takih -nemogočih razmerah... :D verjamem, da je MIHA doživel pravi jadralni prelet...

No to pa je znanje in DUO DISCUS!!!!

Pa lep pozdrav!
Ab
andrejbratoz

OdgovorNapisal/-a MikePapa » Po Mar 02, 2015 8:42 pm

Super, jaz sem tudi že letel letos. :D Super napisano, sem moral kar objaviti. Miha upam, da boš vrgel kako uč na slovnico.
MikePapa

Vrni se na Jadralno letenje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Fatal: Not able to open ./cache/data_global.php